Fiołki – Być Może Masz Je w Ogrodzie Ale Czy Wiesz Jak Mogą Ci Pomóc?

W obecnym świecie, gdzie system edukacji „produkuje” nieporadne istoty, gdzie media i różne „autorytety” nieustannie próbują nas ogłupiać, odciągać od prawdy i natury… nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego lub też zapominamy o tym, że „wszystko” czego potrzebujemy „mamy pod ręką” – np. zamiast truć się chemicznymi „lekami” od koncernów farmaceutycznych, wystarczy sięgnąć po „leki” z naszego ogrodu, z lasu, z łąki (której nikt nie opryskuje chemicznymi substancjami)… i przykładem może być tutaj taka bardzo „wdzięczna” roślina w postaci fiołka.

Fiołki ogrodowe i leśne…

Fiołek („Viola Odorata”) nazywany jest różnie – np. jako fiołek wonny, fiołek marcowy, czy też fiołek pachnący. U mnie w ogrodzie od wielu lat rośnie sobie ta roślina. Od dziecka uwielbiam zapach kwitnących kwiatów fiołka, a dzięki moim pracom w ogrodzie (sadzenie krzewów, obkopywanie ich i ściółkowanie dookoła…, wyrównywanie terenu pozyskiwaną w ramach tych prac ziemią) – na przestrzeni lat niesamowicie rozmnożyły się one i obecnie z każdej strony domu, rosną sobie w trawniku i pięknie kwitną.

Fiołki można znaleźć nie tylko w ogrodach, ale również w lasach, czy czasem w krzakach przy rzece, w parku… i nie dość, że mogą pełnić rolę ozdobną – są to także rośliny jadalne.

Fiołki można jeść i są korzystne dla naszego zdrowia

Ja wychodzę sobie do ogrodu, zrywam kwiaty fiołków i je po prostu na świeżo zjadam, ale nie tylko kwiaty są jadalne – liście również można jeść. Kwiaty fiołków można dodawać do różnego rodzaju sałatek, do soków, deserów, czy nawet marynat. Świeże, młode listki (bez łodyg) można dodawać również do sałatek lub robić z nich koktajle w połączeniu z innymi roślinami. W postaci ugotowanej – nadają się do sosów, farszów i potraw warzywnych. 

Aspekty zdrowotne związane z fiołkiem

Od wielu lat robi się syropy i napary z fiołków, które są bardzo pomocne w przypadku przeziębień, przy anginie, katarze i kaszlu, czy też przy nieżycie górnych dróg oddechowych. Napary wykorzystywane są również do robienia okładów w przypadku ran i wyprysków skórnych, natomiast świeże listki sprawdzają się dobrze jako okłady w przypadku obrzęków i stłuczeń. Fiołek działa napotnie, wykrztuśnie oraz ma działanie lekko moczopędne.

Także zamiast szukać drogich i sztucznych „leków” w aptekach – może lepiej rozglądnąć się na to, co rośnie w naszych ogrodach?

monsterid

BLOG uŁukasza uLukasza.pl

Naszą misją jest pomoc ludziom w zrozumieniu tego, co się tutaj dzieje, budowanie świadomości w ważnych aspektach, w których większość społeczeństwa jest totalnie zagubiona lub też ogłupiona... pomoc w odzyskaniu, czy też utrzymaniu zdrowia dzięki przekazywanej wiedzy na naszym blogu www.uLukasza.pl oraz dzięki produktom, które staramy się dobierać do naszego sklepu www.Sklep.uLukasza.pl tak, aby były pomocne na różnych płaszczyznach (do stosowania wewnątrz organizmu, aby np. pozbyć się trucizn, toksyn z organizmu i odzyskać zdrowie..., czy też do poprawiania własnej kondycji i przez to również ogólnego samopoczucia). Zapraszamy do obserwowania naszego bloga, udostępniania i komentowania naszych artykułów...

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *