Mikroplastik w organizmach 97% DZIECI

W 2019 roku tygodnik „Der Spiegel” wspomniał o przeprowadzonym w Niemczech badaniu na dzieciach, które pokazało bardzo smutną rzeczywistość. Większość przebadanych dzieci miała w swoich organizmach mikroplastik, który może powodować poważne problemy zdrowotne

Mikroplastik u 97% przebadanych dzieci

Badanie to zostało zlecone przez Ministerstwo Środowiska, natomiast jego realizacją zajęli się naukowcy z Instytutu Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. W latach 2003 do 2017 naukowcy przebadali łącznie 2500 dzieci, które były w wieku od 3 do 17 lat. Przebadano wtedy próbki krwi oraz moczu skupiając się na 15 różnych składnikach plastiku. W przebadanych próbkach znaleziono ich aż 11 z 15 poszukiwanych. 

Większość dzieci miało w sobie toksyczny mikroplastik.
„Badanie wyraźnie pokazuje korelację między wzrostem zużycia danej substancji w produkcji, a wzrostem jej ilości w organizmie” – tak powiedziała Marike Kolossa-Gehring (jedna z współautorek jeszcze niepublikowanego wtedy raportu zacytowana przez tygodnik Der Spiegel).

Mikroplastik wykryty w organizmach 97% dzieci

Mikroplastik – jaki ma wpływ na organizm i zdrowie człowieka?

Naukowcy z Berlina stwierdzili, że niektóre substancje wykryte przez nich, nie zagrażają zdrowiu, aczkolwiek część z nich może być bardzo niebezpieczna. Mogą te substancje prowadzi do rozwoju nowotworów w organizmie, prowadzić do otyłości, zaburzać gospodarkę hormonalną organizmu i rozwój dziecka. 

Naukowcy zwrócili uwagę na to, że bardzo niebezpieczną substancją jest tutaj kwas perfluorooktanowy (PFOA), którego używało się do produkcji nieprzemakalnych ubrań, czy też przy produkcji patelni (nieprzywieralne powłoki)… ponieważ kwas ten może uszkodzić wątrobę, czy też prowadzić do bezpłodności. 

Skoro w Niemczech jest tak duży problem w tej kwestii, to można się domyślić, że w Polsce i okolicznych krajach sytuacja wygląda zapewne bardzo podobnie, gdzie nie tylko dzieci, ale również dorośli mają mnóstwo tych toksyn w organizmach.

Toksyczny mikroplastik w organizmach dzieci

Światowy problem z mikroplastikiem

Dawne czasy chyba jednak były lepsze w niektórych aspektach. Zapewne wielu z Państwa pamięta mleko, śmietanę w szklanych butelkach, które były wiele razy używane. Różnego rodzaju napoje, piwo… w szklanych butelkach, które można było zwrócić w sklepach – na tamte czasy, z jednej strony było to uciążliwe, bo większość ludzi nie miało samochodów, więc noszenie w rękach ciężkich zakupów (np. dwa kilometry do domu ze sklepu), było wyzwaniem (zwłaszcza dla kobiet)… ale teraz, kiedy ta kwestia dla większości ludzi nie stanowi problemu, bo można zakupione towary wrzucić do bagażnika samochodu i przywieźć, na świecie króluje plastik.

Mnóstwo przedmiotów wykonanych jest z tworzywa sztucznego, mnóstwo opakowań plastikowych „plącze się” wokół nas (w rzekach, morzach, w lasach…) i bez rozumnych ludzi w tzw. rządach oraz ogromnych zmian globalnych w tym temacie, praktycznie nie będzie można się uchronić przed mikroplastikiem, który jest niemal wszędzie (również w powietrzu)…

monsterid

BLOG uŁukasza uLukasza.pl

Misją tego bloga jest przede wszystkim pomoc ludziom w zrozumieniu tego, co się tutaj dzieje (w Polsce, na świecie), budowanie świadomości w ważnych aspektach, w których większość społeczeństwa jest totalnie zagubiona lub też ogłupiona przez lata propagandy medialnej, politycznej (sponsorowanej przez duże korporacje)... pomoc w odzyskaniu, czy też utrzymaniu zdrowia dzięki przekazywanej wiedzy na blogu www.uLukasza.pl Zapraszamy do obserwowania bloga, komentowania naszych artykułów i udostępniania linków do tych artykułów (które są dla Was wartościowe) w mediach społecznościowych...

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *