Nawet 10 MILIARDÓW Dolarów Za Szkody Wyrządzone Przez ROUNDUP Może Zapłacić BAYER AG (właściciel MONSANTO)

…kiedy w Polsce kwitnie sobie handel środkiem chwastobójczym ROUNDUP i ludzie/rolnicy bez zastanowienia się stosują ten środek w swoich ogrodach, na polach uprawnych itd. – w tym samym czasie np. w Stanach Zjednoczonych sytuacja jest „odwrotna” – tam z kolei mnóstwo ludzi pozywa firmę do sądów uważając, że w wyniku stosowania tego środka, zachorowali na raka. Liczba pozwów jest ogromna…

Ta walka z firmą MONSANTO trwa już w zasadzie od lat.

…ale spróbujemy to przynajmniej trochę poskładać w całość…

Obecnie właścicielem marki oraz firmy MONSANTO, jest firma BAYER AG. Firma ta wykupiła MONSANTO w 2018 roku za ok. 63 miliardy dolarów, ale co jest tutaj ciekawe to to, że firma BAYER AG przejmując stery nad MONSANTO, wzięła na siebie również problemy w postaci trwających i nowo pojawiających się spraw sądowych dotyczących szkodliwości produktu ROUNDUP oraz negatywnych skutków zdrowotnych wywołanych w wyniku jego używania.

Jak wynika z artykułu Bayer may pay $10 billion to settle Roundup cancer cases from its Monsanto deal – osoby, które posiadają wiedzę odnośnie negocjacji pomiędzy prawnikami firmy BAYER AG, a prawnikami osób poszkodowanych (pozywających tę firmę) twierdzą, że może dojść do wypłaty łącznie nawet ok. 10 miliardów dolarów dla ludzi, którzy pozwali tę firmę do sądu.

W niektórych dyskusjach, prawnicy firmy BAYER AG twierdzili, że ten wytwórca środków chemicznych, przeznaczy 8 miliardów dolarów na rozwiązanie bieżących spraw oraz 2 miliardy dolarów ma zarezerwować na poczet przyszłych roszczeń. Oczywiście ta kwota nie jest kwotą „końcową” – są to w pewnym sensie spekulacje, przypuszczenia…, bo wiadomo – niektóre sprawy firma może wygrać, w przypadku innych spraw – kwoty odszkodowań mogą zostać „zbite” lub też może pojawić się np. sporo nowych pozwów ze strony społeczeństwa.

Główny mediator tych spraw (Ken Feinberg) stwierdził, że w ciągu miesiąca, może zostać „dopiętych” aż 85 000 ugód w sprawie roszczeń dotyczących produktu ROUNDUP, natomiast rzecznik firmy BAYER (Chris Loder) powiedział, że ta liczba przytoczona przez Feinberga, to spekulacyjny wynik, który obejmuje „potencjalnych powodów”, którzy nie złożyli skarg sądowych. Powiedział również, że liczba „doręczonych” spraw zgłoszonych w ujęciu kwartalnym (3 miesiące), pozostaje znacznie poniżej 50 000 (nie zostało doprecyzowane, o jaką dokładnie liczbę chodzi).

…nie zmienia to jednak faktu, że jest tu mowa o dziesiątkach tysięcy pozwów tylko z 3 miesięcy! – więc ile pozwów posypało się w stronę MONSANTO i później firmy BAYER AG (w związku z wywołanymi szkodami zdrowotnymi produkt ROUNDUP) w skali kilku ostatnich lat? – a jak połączy się pozwy w USA z tymi napływającymi do sądów w innych krajach, to ile – setki tysięcy?

GLIFOSAT Powoduje Raka, Czy Nie Powoduje?

Jak zwykle w takiej sytuacji, kiedy zwykli ludzie próbują walczyć z miliardowymi, czy bilionowymi korporacjami, jest kabaret… czy też teatr odgrywany przez różnych ludzi (często przez tzw. ekspertów z danej dziedziny). W Internecie można znaleźć nawet wypowiedzi dezinformatora, który twierdzi, że środek chemiczny ROUNDUP można nawet pić – chciałbym zobaczyć, jak to robi… 🙂 

…i tak np.:

Firma BAYER AG utrzymuje, że aktywny czynnik środka chemicznego ROUNDUP, którym jest glifosatnie jest czynnikiem rakotwórczym.
Federalny Instytut Oceny Ryzka twierdzi, że glifosat nie jest rakotwórczy.
Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska stwierdziła, że środek ROUNDUP nie wymaga tego, aby umieszczać na produkcie ostrzeżenie przed rakiem.
Z kolei Kalifornijski Departament Zdrowia i Ochrony Środowiska, umieścił glifosat na liście substancji chemicznych, które mogą powodować raka.
Są tutaj też ludzie pozywający firmę BAYER, którzy powołują się na inne badania wskazujące na to, że glifosat może powodować „chłoniaka nieziarniczego”  oraz „szpiczaka mnogiego”.
Francuskie Ministerstwo Środowiska 16 czerwca 2015 roku, zakazało sprzedaży środka ROUNDUP w marketach ogrodniczych – w raporcie IARC (Międzynarodowa Agencja Badań Nad Rakiem) stwierdzono, że „wykazano w sposób wystarczający” iż glifosat (główny składnik środka ROUNDUP) powoduje raka u zwierząt

Na stronie sieci laboratoriów ALAB, które działają w całej Polsce – można znaleźć taką informację dot. herbicydu glifosat:

Z kolei w artykule Formulations of glyphosate-based weedkillers are toxic, tests show można znaleźć taką informację:

W jednym wewnętrznym e-mailu z 2003 r. naukowiec z Monsanto stwierdził: „Nie można powiedzieć, że Roundup nie jest czynnikiem rakotwórczym… nie przeprowadziliśmy niezbędnych testów nad formułą, aby to stwierdzić. Testy na preparatach nie są zbliżone do poziomu składnika aktywnego.

Inny wewnętrzny e-mail, napisany w 2010 r., mówił: „Jeśli chodzi o rakotwórczość naszych preparatów, nie mamy takich badań bezpośrednio na nich”.
A wewnętrzny e-mail Monsanto z 2002 r. oznajmiał: „Glifosat jest OK, ale stworzony produkt… powoduje szkody.”

Niektórzy „badacze” glifosatu z różnych stron świata twierdzą, że sam glifosat nie jest za bardzo toksyczny, ale w połączeniu z innymi składnikami, które znajdują się w środkach różnych firm do zwalczania chwastów – tamte środki są bardzo niebezpieczne dla ludzi, bo mogą nawet uszkodzić nasze DNA…

monsterid

BLOG uŁukasza uLukasza.pl

Misją tego bloga jest przede wszystkim pomoc ludziom w zrozumieniu tego, co się tutaj dzieje (w Polsce, na świecie), budowanie świadomości w ważnych aspektach, w których większość społeczeństwa jest totalnie zagubiona lub też ogłupiona przez lata propagandy medialnej, politycznej (sponsorowanej przez duże korporacje)... pomoc w odzyskaniu, czy też utrzymaniu zdrowia dzięki przekazywanej wiedzy na blogu www.uLukasza.pl Zapraszamy do obserwowania bloga, komentowania naszych artykułów i udostępniania linków do tych artykułów (które są dla Was wartościowe) w mediach społecznościowych...

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *