Nowe Budynki We Francji MUSZĄ Mieć Dachy Pokryte Roślinami Lub Panelami Słonecznymi

W 2015 roku Francja wprowadziła prawo dotyczące ochrony środowiska, zgodnie z którym, nowo powstające budynki w strefach handlowych, muszą zostać pokryte przynajmniej częściowo roślinami (tzw. „zielone dachy”) lub też panelami słonecznymi.


źródło: http://csglobe.com/france-declares-all-new-rooftops-must-be-topped-with-plants-or-solar-panels/

ZIELONE DACHY…

Zielone dachy (czyli sadzenie drzew oraz wielu innych roślin na dachu, po uprzednim właściwym przygotowaniu „podłoża”…) mają właściwości izolacyjne, czyli chronią budynki przed utratą ciepła w zimie oraz przed nadmiernym nagrzewaniem się w lecie, co z kolei ma duże znaczenie w kwestii znacznej redukcji zużycia energii.

Ekolodzy twierdzą, że zielone dachy powodują również to, iż zmniejsza się problem z odprowadzaniem „deszczówki”, ponieważ rośliny pochłaniają część tej wody (także działania na dużą skalę z zielonymi dachami, może uchronić miasta przed powodziami lub zmniejszyć to ryzyko). Poza tym sprzyja to różnorodności biologicznej – ptaki mają możliwość budowania swoich gniazd w „miejskiej dżungli”, czy też choćby nawet odpoczynku wśród zieleni na dachach tych budynków.

Co prawda ekolodzy chcieli, żeby prawo zobowiązywało do tego, aby całe powierzchnie dachów były pokrywane zielenią, aczkolwiek ustawa zatwierdzona przez parlament określa, że jednak tak nie musi być (czyli wystarczy, że część dachu zostanie pokryta roślinami). Socjalistyczny rząd przekonał w tym zakresie działaczy. Dano tutaj również wybór przedsiębiorstwom, czy chcą stworzyć na swoim budynku „zielony dach”, czy też pokryć go panelami słonecznymi (fotowoltaika).

Praktyka związana z tworzeniem „zielonych dachów”, popularna jest już w Niemczech, w Australii oraz w Kanadzie… – np. w kanadyjskim mieście Toronto w 2009 roku zostało wprowadzone prawo nakazujące ich tworzenie zarówno na budynkach przemysłowych, jak również na mieszkalnych.

Ta koncepcja „zielonych dachów” stała się tak popularna w niektórych miastach Francji (np. w Paryżu), że nawet właściciele starych budynków, których prawo nie zobowiązuje do takich działań – tworzą na dachach spore „ogrody”/farmy z roślinnością, łąki, pasieki z pszczołami

Pomysł z „zielonymi dachami” jest zdecydowanie trafną koncepcją, ponieważ ma to rozwiązanie ogromne korzyści dla społeczeństwa – choćby nawet to, że rośliny oczyszczają powietrze w miastach, w których zanieczyszczeń nie brakuje.


źródło: https://www.connectedtoindia.com/singapore-to-be-draped-in-lush-greenery-3070.html

Niektórzy ludzie tworzący u siebie „zielone dachy”, wykorzystują je do ekologicznych upraw – np. uprawiają warzywa na zasadach permakultury i dostarczają „wyprodukowane” warzywa do lokalnych restauracji. 

monsterid

BLOG uŁukasza uLukasza.pl

Misją tego bloga jest przede wszystkim pomoc ludziom w zrozumieniu tego, co się tutaj dzieje (w Polsce, na świecie), budowanie świadomości w ważnych aspektach, w których większość społeczeństwa jest totalnie zagubiona lub też ogłupiona przez lata propagandy medialnej, politycznej (sponsorowanej przez duże korporacje)... pomoc w odzyskaniu, czy też utrzymaniu zdrowia dzięki przekazywanej wiedzy na blogu www.uLukasza.pl Zapraszamy do obserwowania bloga, komentowania naszych artykułów i udostępniania linków do tych artykułów (które są dla Was wartościowe) w mediach społecznościowych...

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *