Owoce Cytrusowe Konserwowane Rakotwórczą Substancją!

Kto z nas nie ludzi owoców cytrusowych? – chyba większość ludzi w Polsce uwielbia przynajmniej kilka z nich.
Natomiast co mają one wspólnego ze zdrowiem (te dostępne w sklepach w Polsce, czy ogólnie w Europie)? – niestety niewiele.

Gdzieś pewnie już kilka lat temu, oglądałem ciekawy film dokumentalny z Wojciechem Cejrowskim, który wybrał się do jednego z ciepłych krajów i pokazywał, jak wygląda „droga bananów” od ich ścięcia z drzew, aż do momentu przygotowania ich do transportu do krajów europejskich… i jak sam podkreślał próbując tamte banany – ich smak był nieporównywalnie lepszy (tych zerwanych z drzew) od tego, jaki posiadają te dostępne w sklepach np. w Polsce.

…a dlaczego tak jest? Z prostego powodu – owoce z ciepłych krajów transportowane są głównie przy użyciu statków, więc zanim one dopłyną do krajów europejskich, zanim trafią do hurtowni, sklepów i do domu klienta… upływa dość sporo czasu, także muszą być one w jakiś sposób „zakonserwowane”, aby nie zepsuły się po drodze (i przede wszystkim zrywane są jako jeszcze niedojrzałe).

Jednym z etapów przygotowania bananów do transportu, który pokazał w swoim filmie Wojciech Cejrowski, była „kąpiel” bananów w wodzie z jakąś substancją konserwującą (chyba nie mówił wtedy o tym, co to za substancja)…

Jak się okazuje, owoce cytrusowe konserwowane są bardzo często substancją rakotwórczą o nazwie IMAZALIL…

…przed ostatnimi świętami (w 2019 roku), w jednym z sklepów kupiłem owoce wędzone na kompot wigilijny i jak później w domu zauważyłem – na opakowaniu była przyklejona naklejka dotyczącą owoców POMELO (któryś z klientów sklepu pewnie „przekleił” naklejkę z tamtych owoców na te wędzone) i na tej naklejce zaintrygowała mnie jedna nazwa, z którą pierwszy raz się spotkałem – czyli nazwa środka konserwującego IMAZALIL.

Do tego stopnia mnie zainteresowała, że zacząłem poszukiwać informacji w tym temacie, zgłębiać ten temat…

Okazuje się, że imazalil (czyli fungicyd istniejący także pod nazwami: Freshgard, Fungaflor i Nuzone) jest środkiem bardzo powszechnie stosowanym do konserwowania różnych produktów roślinnych, a zwłaszcza do konserwowania owoców cytrusowych.

Cóż… nic by nie było w tym dziwnego i złego, gdyby nie takie drobne szczegóły, że np.  w 1999 roku były prowadzone testy z tą substancją na gryzoniach i w ramach projektu „Wytycznych Oceny Kancerogenów Agencji Ochrony Środowiska” stwierdzono, że imazalil jest „prawdopodobnie rakotwórczy dla ludzi”.

Natomiast zgodnie z tzw. „Propozycją Kalifornijską 65” (jest to inicjatywa prawna w USA, w Kalifornii, której celem jest ochrona ludzi oraz źródeł wody pitnej przed chemikaliami) – imazalil jest określany jako „znany czynnik powodujący raka”!

Także jak chcecie Państwo uraczyć swoją rodzinę lub siebie NIE ZDROWIEM, to można codziennie zajadać się pysznymi owocami cytrusowymi z niewidocznym „dodatkiem”…

Pytanie, które warto sobie zadać (i może też politykom, wszelkim instytucjom odpowiedzialnym za dbanie o zdrowie obywateli)…

Czy naprawdę nie ma innego sposobu, aby „konserwować”/zabezpieczać owoce cytrusowe zanim trafią one do konsumenta? …który nie niszczyłby naszego zdrowia?
Czy np. nie można transportować tych owoców w statkach-chłodniach (lub w jeszcze inny sposób), zamiast stosowania chemicznych środków dla nas szkodliwych?

Czy można jakoś oczyścić owoce z tej substancji, aby się nią nie truć?

…w 100% raczej nie, bo dowiedziono, że wnika ona również wgłąb owoców (nie pozostaje tylko na skórce), także raczej nie ma metody, która potrafiłaby usunąć 100% szkodliwych substancji z owoców, ale jest metoda, która może usunąć kilkadziesiąt procent szkodliwych substancji z owoców i jest nią ozonowanie – czyli trzeba by było sobie kupić ozonator, wrzucać kupione owoce do miski z wodą i przy użyciu ozonatora, usuwać „zanieczyszczenia” (chemiczne dodatki z owoców). Niektórzy twierdzą, że nawet do 98% szkodliwych substancji ta metoda może usunąć z owoców i warzyw.

monsterid

BLOG uŁukasza uLukasza.pl

Naszą misją jest pomoc ludziom w zrozumieniu tego, co się tutaj dzieje, budowanie świadomości w ważnych aspektach, w których większość społeczeństwa jest totalnie zagubiona lub też ogłupiona... pomoc w odzyskaniu, czy też utrzymaniu zdrowia dzięki przekazywanej wiedzy na naszym blogu www.uLukasza.pl oraz dzięki produktom, które staramy się dobierać do naszego sklepu www.Sklep.uLukasza.pl tak, aby były pomocne na różnych płaszczyznach (do stosowania wewnątrz organizmu, aby np. pozbyć się trucizn, toksyn z organizmu i odzyskać zdrowie..., czy też do poprawiania własnej kondycji i przez to również ogólnego samopoczucia). Zapraszamy do obserwowania naszego bloga, udostępniania i komentowania naszych artykułów...

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *