Uprawa Żywności To Niebezpieczny Zawód na Ziemi Bo Istnieje Ryzyko Stania Się Wolnym!

Blisko Los Angeles w miejscowości Pasadena, mieszka rodzina o nazwisku Dervaes, która stworzyła coś nietypowego.

Jules Dervaes w momencie, jak dowiedział się w 2001 roku, że żywność w ich kraju, to w dużej części GMO (szkodliwa, genetycznie modyfikowana żywność ) „wpadł w szał” i stwierdził, że musi coś zrobić w tym kierunku, aby jego rodzina nie jadła tego syfu…


źródło: http://urbanhomestead.org/about/

Zadecydował, że dowie się, ile jest wstanie wyprodukować żywności na swojej małej działce. Co prawda chciał „produkować żywność” na większym obszarze, aczkolwiek stwierdził, że nie ma na co czekać i musi wykorzystać to, czym dysponuje.

7000 Funtów Żywności Rocznie z 1/10 Akra…

Rodzina Dervaes, która stworzyła ogród oparty o permakulturę, rocznie produkuje 7000 funtów zdrowej żywności (czyli ok. 3175,14 kg) na obszarze 1/10 akra (1 akr = 40,468564224 arów).
To wystarczy, aby pokryć 90% ich zapotrzebowania na żywność wegetariańską. Wydają mniej niż $2 dziennie na osobę na artykuły spożywcze/kuchenne i zarabiają ponad $50 000 rocznie na sprzedaży nadwyżki wyprodukowanej żywności (bez jakichkolwiek nawozów sztucznych). Na tym małym obszarze mają ok. 400 różnych warzyw, ziół, owoców i jagód.
(dane z 2010 roku)


źródło: http://urbanhomestead.org/about/

Jaki jest sekret obfitości z tak małego obszaru?

Członkowie rodziny Dervaes wykorzystują metody oparte o permakulturę (czyli naśladujące „Matkę Naturę” w kwestii stworzenia gleby bogatej w składniki odżywcze oraz bakterie sprzyjające rozwojowi roślin).

W 1985 roku jak Jules przeprowadził się do swojego domu w Pasadenie, w ogrodzie nie było żyznej gleby, tylko glina. Wraz z swoją rodziną poświęcił lata na to, aby przywrócić ziemię w ogrodzie „do życia” – wykorzystali do tego celu sfermentowany kompost oraz kurzy i kozi obornik, a także mikroorganizmy…

Warzywa sieją/sadzą bardzo blisko siebie, aby oszczędzać wodę (żeby nie parowała tak mocno z gleby) – nie zwracają uwagi na to, co jest napisane na opakowaniach odnośnie odległości pomiędzy wysiewanymi nasionami itd. (zwracają jedynie uwagę na to, aby rośliny żyły w symbiozie – aby wzajemnie wspierały się).

Rodzina Dervaes uważa, że gleba nigdy nie powinna być „odkryta” i bezpośrednio narażona na działanie warunków atmosferycznych.

Rośliny uprawiają w ten sposób, że pod większymi warzywami takimi, jak np. papryka, tworzą „zielony dywan” – czyli sieją lub sadzą pod nimi sałatę, albo rukolę… dzięki czemu cały obszar grządki ma zakrytą glebę, a to z kolei powoduje, że chwasty nie mają się jak przebić/wyrosnąć i jednocześnie gleba nie traci wilgoci.

Rodzina produkuje również własne bio paliwo, ich dom jest prawie w pełni zasilany z energii słonecznej, hodują zwierzęta (kury, kaczki oraz kozy), wypiekają chleb…
Dzięki zastosowaniu tych różnych rozwiązań – rodzina oszczędza rocznie ponad $75 000!

Warto przemyśleć tę wypowiedź…

Jules Dervaes powiedział takie kluczowe zdanie, które każdy człowiek w obecnym, chorym świecie, powinien sobie wziąć do serca i zrozumieć jego siłę, czy też to, co się kryje za tymi słowami (jak obrócisz je w działanie, co się może wydarzyć w Twoim życiu oraz w życiu Twojej rodziny):

„Wierzę, że uprawa żywności jest jednym z najbardziej niebezpiecznych zawodów na Ziemi, ponieważ istnieje ryzyko stania się wolnym”

Tutaj można sobie zobaczyć stronę tej rodziny, nazwaną The Urban Homestead.
…oraz tutaj zobaczyć wideo z wspomnianym ogrodem:

 

monsterid

BLOG uŁukasza uLukasza.pl

Misją tego bloga jest przede wszystkim pomoc ludziom w zrozumieniu tego, co się tutaj dzieje (w Polsce, na świecie), budowanie świadomości w ważnych aspektach, w których większość społeczeństwa jest totalnie zagubiona lub też ogłupiona przez lata propagandy medialnej, politycznej (sponsorowanej przez duże korporacje)... pomoc w odzyskaniu, czy też utrzymaniu zdrowia dzięki przekazywanej wiedzy na blogu www.uLukasza.pl Zapraszamy do obserwowania bloga, komentowania naszych artykułów i udostępniania linków do tych artykułów (które są dla Was wartościowe) w mediach społecznościowych...

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. Mat pisze:

    Skorumpowany najglupszy urzedniczy sort zalatwil nam toksyczne zarcie. Dziekujem wam zj.by oblakane.

  2. https://m.facebook.com/groups/198016404783237?tsid=0.1081708222747857&source=result pisze:

    To prawda, wlasna praca jestesmy w stanie uzaleznic sie od tego chorego systemu , a przyblizyc sie do natury 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *