Uprawa Żywności To Niebezpieczny Zawód na Ziemi Bo Istnieje Ryzyko Stania Się Wolnym!

Blisko Los Angeles w miejscowości Pasadena, mieszka rodzina o nazwisku Dervaes, która stworzyła coś nietypowego.

Jules Dervaes w momencie, jak dowiedział się w 2001 roku, że żywność w ich kraju, to w dużej części GMO (szkodliwa, genetycznie modyfikowana żywność ) „wpadł w szał” i stwierdził, że musi coś zrobić w tym kierunku, aby jego rodzina nie jadła tego syfu…


źródło: http://urbanhomestead.org/about/

Zadecydował, że dowie się, ile jest wstanie wyprodukować żywności na swojej małej działce. Co prawda chciał „produkować żywność” na większym obszarze, aczkolwiek stwierdził, że nie ma na co czekać i musi wykorzystać to, czym dysponuje.

7000 Funtów Żywności Rocznie z 1/10 Akra…

Rodzina Dervaes, która stworzyła ogród oparty o permakulturę, rocznie produkuje 7000 funtów zdrowej żywności (czyli ok. 3175,14 kg) na obszarze 1/10 akra (1 akr = 40,468564224 arów).
To wystarczy, aby pokryć 90% ich zapotrzebowania na żywność wegetariańską. Wydają mniej niż $2 dziennie na osobę na artykuły spożywcze/kuchenne i zarabiają ponad $50 000 rocznie na sprzedaży nadwyżki wyprodukowanej żywności (bez jakichkolwiek nawozów sztucznych). Na tym małym obszarze mają ok. 400 różnych warzyw, ziół, owoców i jagód.
(dane z 2010 roku)


źródło: http://urbanhomestead.org/about/

Jaki jest sekret obfitości z tak małego obszaru?

Członkowie rodziny Dervaes wykorzystują metody oparte o permakulturę (czyli naśladujące „Matkę Naturę” w kwestii stworzenia gleby bogatej w składniki odżywcze oraz bakterie sprzyjające rozwojowi roślin).

W 1985 roku jak Jules przeprowadził się do swojego domu w Pasadenie, w ogrodzie nie było żyznej gleby, tylko glina. Wraz z swoją rodziną poświęcił lata na to, aby przywrócić ziemię w ogrodzie „do życia” – wykorzystali do tego celu sfermentowany kompost oraz kurzy i kozi obornik, a także mikroorganizmy…

Warzywa sieją/sadzą bardzo blisko siebie, aby oszczędzać wodę (żeby nie parowała tak mocno z gleby) – nie zwracają uwagi na to, co jest napisane na opakowaniach odnośnie odległości pomiędzy wysiewanymi nasionami itd. (zwracają jedynie uwagę na to, aby rośliny żyły w symbiozie – aby wzajemnie wspierały się).

Rodzina Dervaes uważa, że gleba nigdy nie powinna być „odkryta” i bezpośrednio narażona na działanie warunków atmosferycznych.

Rośliny uprawiają w ten sposób, że pod większymi warzywami takimi, jak np. papryka, tworzą „zielony dywan” – czyli sieją lub sadzą pod nimi sałatę, albo rukolę… dzięki czemu cały obszar grządki ma zakrytą glebę, a to z kolei powoduje, że chwasty nie mają się jak przebić/wyrosnąć i jednocześnie gleba nie traci wilgoci.

Rodzina produkuje również własne bio paliwo, ich dom jest prawie w pełni zasilany z energii słonecznej, hodują zwierzęta (kury, kaczki oraz kozy), wypiekają chleb…
Dzięki zastosowaniu tych różnych rozwiązań – rodzina oszczędza rocznie ponad $75 000!

Warto przemyśleć tę wypowiedź…

Jules Dervaes powiedział takie kluczowe zdanie, które każdy człowiek w obecnym, chorym świecie, powinien sobie wziąć do serca i zrozumieć jego siłę, czy też to, co się kryje za tymi słowami (jak obrócisz je w działanie, co się może wydarzyć w Twoim życiu oraz w życiu Twojej rodziny):

„Wierzę, że uprawa żywności jest jednym z najbardziej niebezpiecznych zawodów na Ziemi, ponieważ istnieje ryzyko stania się wolnym”

Tutaj można sobie zobaczyć stronę tej rodziny, nazwaną The Urban Homestead.
…oraz tutaj zobaczyć wideo z wspomnianym ogrodem:

 

monsterid

BLOG uŁukasza uLukasza.pl

Naszą misją jest pomoc ludziom w zrozumieniu tego, co się tutaj dzieje, budowanie świadomości w ważnych aspektach, w których większość społeczeństwa jest totalnie zagubiona lub też ogłupiona... pomoc w odzyskaniu, czy też utrzymaniu zdrowia dzięki przekazywanej wiedzy na naszym blogu www.uLukasza.pl oraz dzięki produktom, które staramy się dobierać do naszego sklepu www.Sklep.uLukasza.pl tak, aby były pomocne na różnych płaszczyznach (do stosowania wewnątrz organizmu, aby np. pozbyć się trucizn, toksyn z organizmu i odzyskać zdrowie..., czy też do poprawiania własnej kondycji i przez to również ogólnego samopoczucia). Zapraszamy do obserwowania naszego bloga, udostępniania i komentowania naszych artykułów...

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. Mat pisze:

    Skorumpowany najglupszy urzedniczy sort zalatwil nam toksyczne zarcie. Dziekujem wam zj.by oblakane.

  2. https://m.facebook.com/groups/198016404783237?tsid=0.1081708222747857&source=result pisze:

    To prawda, wlasna praca jestesmy w stanie uzaleznic sie od tego chorego systemu , a przyblizyc sie do natury 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *